VLASTNÍ TVORBA
(Stručný přehled toho, co jsem dosud napáchal na poli hudebním a divadelním)

  Asi od roku 1969 jsem začal se skládáním písniček. Kromě milostných kýčů tehdy vznikla parodie na trampské písně Už větry tichnou, kterou jsme později hrávali a nahráli s Bobry Po třech letech, když skončila první etapa činnosti této skupiny a odešel hlavní textař Pavel Kozák, byl jsem nucen psát téměř všechny texty sám, většinou za silné morální i praktické pomoci manželky Jitky. Vzniklo i několik celých písní včetně původní hudby. 
  Poté, co jsme založili skupinu Zřídlo, nebyl jsem už vázán žánrem a mohl jsem vymýšlet ptákoviny podle libosti. Při účinkování na výjezdním setkání Jonáš klubu v českobudějovickém divadle D111 jsme si padli do oka s Edou Váňou a začali jsme společně psát písničky do jeho her.  
  Vyrůstající tři dcery nás - jako asi každé hudebně potrefené rodiče - inspirovaly k vytvoření rodinné kapely Countryfuga. Ta se náhodou potkala s Kapitánem Kidem zrovna v době, kdy sháněl doprovazeče na desku Poker. Při spolupráci na dalších projektech jsem jednou použil půjčený syntezátor k nahrání několika zvuků - a byl jsem ztracen.  
  Děti dorostly, Countryfuga skončila a pro mne začalo období komponování elktronické scénické a filmové muziky. Hlavním zákazníkem byla divadelní skupina Studio pod sítí. Ta v roce 1999 přestala existovat a tak jsme s kolegyní Gitou (tehdy známou českobudějovickou numeroložkou a kartářkou) zkusili založit kapelu. Vzniklo hudební sdružení DeTampier, které po natočení CD opět záhy zaniklo. Ještě jeden pokus jsme učinili s Edou Váňou v kabaretu, ale ani to už nepokračuje.  
  Při nahrávání projektů s Kapitánem Kidem jsem poznal zpěvačku skupiny Jednoduše Věru Kláskovou. V září roku 2000 mne pozvala na hrad Bezděz, kde zpívala při kytaře kamarádům, kteří likvidovali výstavu fotografií na konci sezóny. Kromě jiného zazpívala anglicky (je překladatelkou) několik písní z Britských ostrovů, což mne zcela uchvátilo. Ukecal jsem ji, aby vystupovala jenom sama s kytarou. Stalo se. Naše spolupráce již přinesla zajímavé výsledky - viz zde  

  Mistrova tvorba u klavíru (foto Petr Benesch 1982)
 • Písně - přes osmdesát vlastních, asi padesát melodií na cizí texty, z mnoha textů na převzaté melodie bylo veřejně použito asi třicet
 • Divadelní hudba a scénáře - zatím 14 titulů
 • Hudba k TV filmům - Propagace pro papírny BUPAK (Kabel plus),
  Dobrý den, sousedé, Příběh psaný řekou (TV Metropol production),
  Snowboarding (SPORT BP)
 • Znělky - Studio pod sítí, Mezinárodní fotbalový turnaj Czech Budweis Cup
 • Zvukové nosiče - zatím 22 titulů
 • Televizní vystoupení - s Bobry 8x (ČT a ST 1978-80), se Zřídlem 2x (ČT 1982, 1984), se Studiem pod sítí 1x
  (TV PRIMA 1997), s DeTampier 1x (TV PRIMA 2000)
  v pořadu Rodinné křižovatky (ČT 2008)
 

Máte dotaz?                   Zpět na hlavní stránku

Aktualizováno